De Zwerm

Op de Zwerm werken wij op verschillende manieren met Wetenschap & Techniek:

Techniektorens
Bij het ontwerpen van projecten en thema’s zoeken leerkrachten bijpassende opdrachten uit de techniektorens. Door deze opdrachten in groepjes uit te laten voeren leren de kinderen met elkaar over Wetenschap en Techniek.

LegoMindstorms
Alle leerlingen in de bovenbouwgroepen krijgen les in het maken en programmeren van LegoMindstorms. Leerlingen krijgen zo inzicht in de mogelijkheden van softwareontwerpen. De FirstLegoLeage is een wedstrijd die wordt uitgevoerd met een zelfgemaakte en geprogrammeerde robot. Ook doen de leerlingen onderzoek en leren ze goed samenwerken in een team.

(Gast)lessen
In alle groepen geven wij tijdens de creatieve vakken lessen over techniek. Denk hierbij aan knikkerbanen, magnetisme en het oefenen van timmermansvaardigheden. Gastsprekers worden uitgenodigd en excursies naar technische bedrijven georganiseerd.